Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное


Mecz 1/8 Pucharu CEV Indykpol AZS Olsztyn – Kuzbass Kemerowo

W 1/8 Pucharu CEV, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Kuzbassem Kemerowo. Pierwszy mecz w dalekiej Rosji już za tydzień, a rewanż w czwartek, 17 stycznia o godzinie 18:00 w Olsztynie!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w tegorocznej edycji Pucharu CEV rozegrali już cztery spotkania. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem, a w jednym meczu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała uznać wyższość rywala. W pierwszej rundzie, olsztynianie dwukrotnie pokonali fiński Hurrikanii Loimaa (3:0 w Hali Urania i 3:1 na wyjeździe). W kolejnym etapie rozgrywek, podopieczni trenera Roberto Santilliego rywalizowali z greckim PAOK Saloniki – w Olsztynie, akademicy wygrali 3:1, by w rewanżu ulec 2:3. Mimo porażki, Indykpol AZS awansował do 1/8 Pucharu CEV.

Rywalem siatkarzy Indykpolu AZS w 1/8 finałów będzie rosyjski Kuzbass Kemerowo. Drużyna założona w 2008 roku, w swojej historii jeszcze ani razu nie zdobyła medalu Mistrzostw Rosji. Najwyższym miejscem w rozgrywkach ligowych była czwarta lokata, zajęta w minionym sezonie. Siatkarze Kuzbassu, dwukrotnie dotarli do finału Pucharu Rosji – w 2010/2011 i 2017/2018. W ubiegłych rozgrywkach, ulegli oni w finale Zenitowi Kazań. Po ośmiu rozegranych spotkaniach w obecnym sezonie, Kuzbass Kemerowo jest wiceliderem rozgrywek SuperLigi.

W drużynie prowadzonej przez Toumasa Sammelvuo, kibice mogą rozpoznać kilku znakomitych siatkarzy. Trzon drużyny stanowią bowiem m.in. Dmytro Paszycki, Vitalli Vasley, Semen Dmitriev czy Mikhali Shcherbakov. Drużyna rosyjska przygodę w Pucharze CEV rozpoczęła od drugiej rundy – dwukrotnie pewnie pokonała bez straty seta Jedinstvo Bemax Bijelo Polje.

Pierwszy mecz odbędzie się już w środę, 19 grudnia w Kemerowie. Początek spotkania o godz. 19:00 czasu rosyjskiego – w Polsce będzie to godzina 13:00.

Informacje o sprzedaży biletów na spotkanie w Olsztynie (17 stycznia 2019 r. o godz. 18.00)  będą wkrótce dostępne na stronie www.indykpolazs.pl

 

Informacje ogólne

Organizator: Piłka Siatkowa AZS UWM S.A.
Телефон: +48 89 523 34 34
www: http://www.indykpolazs.pl/

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"