Idż do treści
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное


Spotkanie z cyklu „Wieczór z filmem przyrodniczym”

Muzeum Przyrody w Olsztynie zaprasza na prezentację filmów Tomasza Ogrodowczyka pt. „Ochrona głuszca w polskich lasach” oraz „Magia sosnowego boru”, spotkanie odbędzie się 23 stycznia w ramach cyklu „Wieczór z filmem przyrodniczym”. Początek o godz. 17.30, wstęp wolny!

Pierwszy z filmów przybliża sylwetkę głuszca – największego kuraka Polski. Jest to jednocześnie jeden z naszych najbardziej zagrożonych wyginięciem ptaków leśnych. W Polsce jego liczebność oceniana jest obecnie na 500-650 ptaków. Film prezentuje ten niezwykły okaz, jak i działania jakie realizują leśnicy celem jego ratowania w dwóch oddalonych od siebie kompleksach leśnych, tj. Borach Dolnośląskich i Puszczy Augustowskiej.

Drugi film opowiada o borze sosnowym, który jest najczęściej spotykanym typem lasu w Polsce. W zależności od siedliska ma on różną postać. Wyróżniane są, między innymi ubogie bory suche z dywanami porostów, bory wilgotne i bardzo rozpowszechnione bory świeże, gdzie jesienią zbieramy podgrzybki i kurki. Znakomity film „Magia sosnowego boru” przybliża różne typy borów sosnowych i związaną z nimi różnorodność świata roślin i zwierząt. Poznamy występujące w borach sosnowych cenne gatunki grzybów, roślin i zwierząt, w tym porosty, sasanki otwarte, lelka kozodoja, głuszca, bociana czarnego, jarząbka, wilgę, wilka i wiele innych.

 

Informacje ogólne

Organizator: Muzeum Przyrody w Olsztynie
Телефон: +48 (89) 533-47-80
www: http://przyroda.muzeum.olsztyn.pl/

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"