Idż do treści

Hotel „Pod Zamkiem”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

Описание объекта

Feliksa Nowowiejskiego 10

  • hotspot

Urokliwy hotel położony w centrum miasta, u stóp XIV-wiecznego zamku. Mieści się w secesyjnej Willi Sperlów z początku XX w. Nocleg w hotelu to najlepszy sposób zwiedzenia tego interesującego zabytku.


Willa stoi w malowniczym Parku Podzamcze, nieopodal przepływającej przez niego Łyny. W hotelu przygotowano 16 pokoi: 1-osobowy (1), 2-osobowe (13) i 3-osobowe (2) oraz apartament. Wszystkie wyposażone są w łazienki, telefony i telewizję satelitarną. W sali jadalnej serwowane są śniadania wliczone w cenę noclegu. W tejże sali oraz w kameralnej piwniczce hotelu można urządzić szkolenia, konferencje, biesiady czy spotkania muzyczne (do 25 osób). W pobliżu budynku znajduje się parking dla samochodów osobowych i autokarów.


Willę Sperlów, która architekturą nawiązuje do szkockich domków myśliwskich, wybudowano w 1909 r. Nazwa budynku nawiązuje do jego właściciela Waltera Sperla, który posiadał też nieistniejący już młyn zamkowy. Ojciec Waltera przewodniczył olsztyńskiej loży masońskiej „Kamień nad Łyną”.
Przed II wojną światową w willi mieściły się jeszcze kolejno schronisko młodzieżowe i szkoła muzyczna. Zachowane wyposażenie służyło edukacji muzycznej i po 1945 r. Po przeniesieniu szkoły, do 1997 r. mieściła się tu przychodnia lekarska. Gruntowny remont w latach 1998-99 pozwolił na otwarcie hotelu. Wewnątrz do dziś zachowało się wiele historycznych pamiątek.


Cennik pokoi

 

kontakt

Телефон: +48895351287
www: http://www.hotel-olsztyn.com.pl
Адрес электронной почты: recepcja@hotel-olsztyn.com.pl


Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"