Idż do treści

Olsztyn w kolejnej edycji map Use-It

Zmień kontrast zmień kontrast Dodaj do ulubionych
Zmień kontrast zmień kontrast Dodaj do ulubionych

Artykuł

We wtorek 9 lipca swoją premierę miała nowa, druga edycja międzynarodowej mapy Use-It, w której Olsztyn znalazł się wśród takich miast, jak m.in. Bruksela, Oslo czy Porto. Inicjatorami opracowania mapy dla naszego miasta jest młodzież ze stowarzyszenia Olsztyn 2.0.

Stolica Warmii i Mazur znalazła się miast wśród przedstawianych w tym niezwykłym wydawnictwie jako jedyne polskie miasto.

Druk mapy, podobnie jak w poprzednim roku, sfinansował samorząd Olsztyna. Dziewięć tysięcy egzemplarzy wydawnictwa trafi do punktów informacji turystycznej miast partnerskich i olsztyńskich lokali. Będą także kolportowane podczas targów turystycznych. Mapy w wersji cyfrowej można pobrać ze strony internetowej sieci www.use-it.travel, a także w aplikacji na telefon.

- Dziękuję za wasze zaangażowanie i pracę na rzecz promocji Olsztyna – mówił podczas symbolicznego przekazania map w poniedziałek 8 lipca w ratuszu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Dzięki temu o naszym mieście jest głośno w kraju i za granicą. Wiem, że nie brakuje osób korzystających z tych map i to tylko potwierdza, że Wasza praca jest zauważana. A przecież mamy czym się pochwalić w naszym mieście: historią, przyrodą, wspaniałymi ludźmi.

Poza zabytkami i typowymi miejscami do zwiedzania, na mapie oznaczone są też szczególnie wyróżniające się restauracje, kawiarnie i puby, będące ulubionymi i polecanymi przez samych mieszkańców. To także propozycje tras spacerowych, rubryki z poradami językowymi oraz opisów cyklicznych wydarzeń i produktów regionalnych.

- Nad powstaniem tegorocznej mapy pracowaliśmy około dwóch miesięcy – informuje Iga Skolimowska ze stowarzyszenia Olsztyn 2.0. – Wydawnictwo powstaje we współpracy z mieszkańcami. Konsultowaliśmy z młodymi ludźmi, jakie miejsca chcieliby pokazać gościom naszego miasta. Mamy informacje zwrotne od przedsiębiorców, że wielu klientów trafiało do ich lokali właśnie dzięki naszej mapie.

Galeria multimediów

Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

visit.olsztyn.eu dokłada wszelkich starań, aby traktować użytkowników uczciwie i otwarcie, przy uwzględnieniu najlepszych praktyk. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj