Idż do treści

Po festiwalu w Brnie słów kilka

Zmień kontrast zmień kontrast Dodaj do ulubionych
Zmień kontrast zmień kontrast Dodaj do ulubionych

Artykuł

W dniach 13-14 kwietnia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Brnie (Czechy) miała miejsce pierwsza edycja środkowoeuropejskiego festiwalu filmów w technologii fulldome. Zaprezentowano na nim 38 filmów, w tym produkcję autorstwa pracowników Olsztyńskiego Planetarium.

W festiwalu oprócz widzów uczestniczyło blisko sto osób z branży fulldome. To technologia polegająca na wyświetlaniu ruchomych obrazów wideo na kopule planetarium.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne na festiwalu zaprezentowało swój film pt. „Olsztyn nasze miasto”, którego premiera odbyła się 13 grudnia 2014 r. W projekcji zaprezentowało atrakcje dawnego i dzisiejszego Olsztyna. W pierwszej części seansu widzowie zostali zabrani w podróż w czasie. W scenerii urokliwego kina „Kopernik” przenieśli się do Olsztyna z przełomu XIX i XX wieku, gdzie mieli możliwość zaobserwowania, jak w tym kresie wyglądało miasto i jak żyli jego ówcześni mieszkańcy. Niektóre z odwiedzanych fragmentów miasta dziś już nie istnieją, ale niektóre zakątki, budynki i zabytki z pewnością łatwo rozpoznać. Powracając do czasów współczesnych, widzowie mogli wybrać się na spacer po ulicach, placach i parkach dzisiejszego Olsztyna. Obejrzeli zabytki, odbudowane po zniszczeniach elewacje domów, zajrzeli do ciekawych wnętrz budynków, w których mają swe siedziby rozmaite olsztyńskie instytucje.

Projekcja „Olsztyn nasze miasto” to pierwsza olsztyńska produkcja w technologii fulldome. Film można obejrzeć w każdy weekend o godz. 16.00 w Olsztyńskim Planetarium. Serdecznie zapraszamy!

Galeria multimediów

Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

visit.olsztyn.eu dokłada wszelkich starań, aby traktować użytkowników uczciwie i otwarcie, przy uwzględnieniu najlepszych praktyk. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj