Idż do treści

Dawny Olsztyn ożyje w planetarium

Kontrast ändern Kontrast ändern Zu Favoriten hinzufügen
Kontrast ändern Kontrast ändern Zu Favoriten hinzufügen

Artikel

„Olsztyn nasze miasto” to pierwsza produkcja na temat stolicy Warmii i Mazur wykonana w technologii fulldome. Jej premierowa projekcja odbędzie się 13 grudnia 2014 r. o godz. 18.00 w olsztyńskim planetarium.

Seans prezentuje uroki dawnego i współczesnego Olsztyna. Pierwsza część przenosi widzów do miasta z przełomu XIX i XX w., ukazując jego ulice, budynki (także te dziś już nieistniejące), urokliwe zakątki i życie jego mieszkańców. Po wycieczce w przeszłość, widzów czeka spacer po dzisiejszym Olsztynie. Zyskają możliwość m.in. odwiedzenie najciekawszych zabytków, zajrzenie do wnętrz niektórych budynków, odwiedzenia parków.
Przed seansem prelekcję ,,Jak kopciuszek stał się królewną. Niezwykła kariera grodu nad Łyną” wygłosi Rafał Bętkowski. Z okazji premiery zostaną też otwarte wystawy fotograficzne: ,,Mój Olsztyn, czyli jak teraźniejszość stałą się przeszłością” Zofii Barankiewicz oraz ,,Olsztyńska przestrzeń miejska” Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR.
Zaproszenia na premierę seansu „Olsztyn nasze miasto” można wygrać w konkursach „Gazety Olsztyńskiej”, „Gazety Wyborczej” i Radia Zet Gold, a także na profilu FB planetarium.

Multimedia-Galerie

Unsere Webseite verwendet Cookies

visit.olsztyn.eu tut alles Mögliche, um dem Benutzer ehrlich und offen zu begegnen, mit Berücksichtigung der besten Praktiken. Die Benutzung unserer Website bedeutet gleichzeitig die Einwilligung in die Verwendung von Cookies, die das bequeme Surfen auf unseren Seiten ermöglichen.Um nähere Informationen über Cookies oder deren Verwendungsart zu bekommen, klicken Sie bitte