Idż do treści

Po festiwalu w Brnie słów kilka

Kontrast ändern Kontrast ändern Zu Favoriten hinzufügen
Kontrast ändern Kontrast ändern Zu Favoriten hinzufügen

Artikel

W dniach 13-14 kwietnia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Brnie (Czechy) miała miejsce pierwsza edycja środkowoeuropejskiego festiwalu filmów w technologii fulldome. Zaprezentowano na nim 38 filmów, w tym produkcję autorstwa pracowników Olsztyńskiego Planetarium.

W festiwalu oprócz widzów uczestniczyło blisko sto osób z branży fulldome. To technologia polegająca na wyświetlaniu ruchomych obrazów wideo na kopule planetarium.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne na festiwalu zaprezentowało swój film pt. „Olsztyn nasze miasto”, którego premiera odbyła się 13 grudnia 2014 r. W projekcji zaprezentowało atrakcje dawnego i dzisiejszego Olsztyna. W pierwszej części seansu widzowie zostali zabrani w podróż w czasie. W scenerii urokliwego kina „Kopernik” przenieśli się do Olsztyna z przełomu XIX i XX wieku, gdzie mieli możliwość zaobserwowania, jak w tym kresie wyglądało miasto i jak żyli jego ówcześni mieszkańcy. Niektóre z odwiedzanych fragmentów miasta dziś już nie istnieją, ale niektóre zakątki, budynki i zabytki z pewnością łatwo rozpoznać. Powracając do czasów współczesnych, widzowie mogli wybrać się na spacer po ulicach, placach i parkach dzisiejszego Olsztyna. Obejrzeli zabytki, odbudowane po zniszczeniach elewacje domów, zajrzeli do ciekawych wnętrz budynków, w których mają swe siedziby rozmaite olsztyńskie instytucje.

Projekcja „Olsztyn nasze miasto” to pierwsza olsztyńska produkcja w technologii fulldome. Film można obejrzeć w każdy weekend o godz. 16.00 w Olsztyńskim Planetarium. Serdecznie zapraszamy!

Multimedia-Galerie

Unsere Webseite verwendet Cookies

visit.olsztyn.eu tut alles Mögliche, um dem Benutzer ehrlich und offen zu begegnen, mit Berücksichtigung der besten Praktiken. Die Benutzung unserer Website bedeutet gleichzeitig die Einwilligung in die Verwendung von Cookies, die das bequeme Surfen auf unseren Seiten ermöglichen.Um nähere Informationen über Cookies oder deren Verwendungsart zu bekommen, klicken Sie bitte