Idż do treści

Po festiwalu w Brnie słów kilka

Change contrast Change contrast Add to favourites
Change contrast Change contrast Add to favourites

Article

W dniach 13-14 kwietnia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Brnie (Czechy) miała miejsce pierwsza edycja środkowoeuropejskiego festiwalu filmów w technologii fulldome. Zaprezentowano na nim 38 filmów, w tym produkcję autorstwa pracowników Olsztyńskiego Planetarium.

W festiwalu oprócz widzów uczestniczyło blisko sto osób z branży fulldome. To technologia polegająca na wyświetlaniu ruchomych obrazów wideo na kopule planetarium.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne na festiwalu zaprezentowało swój film pt. „Olsztyn nasze miasto”, którego premiera odbyła się 13 grudnia 2014 r. W projekcji zaprezentowało atrakcje dawnego i dzisiejszego Olsztyna. W pierwszej części seansu widzowie zostali zabrani w podróż w czasie. W scenerii urokliwego kina „Kopernik” przenieśli się do Olsztyna z przełomu XIX i XX wieku, gdzie mieli możliwość zaobserwowania, jak w tym kresie wyglądało miasto i jak żyli jego ówcześni mieszkańcy. Niektóre z odwiedzanych fragmentów miasta dziś już nie istnieją, ale niektóre zakątki, budynki i zabytki z pewnością łatwo rozpoznać. Powracając do czasów współczesnych, widzowie mogli wybrać się na spacer po ulicach, placach i parkach dzisiejszego Olsztyna. Obejrzeli zabytki, odbudowane po zniszczeniach elewacje domów, zajrzeli do ciekawych wnętrz budynków, w których mają swe siedziby rozmaite olsztyńskie instytucje.

Projekcja „Olsztyn nasze miasto” to pierwsza olsztyńska produkcja w technologii fulldome. Film można obejrzeć w każdy weekend o godz. 16.00 w Olsztyńskim Planetarium. Serdecznie zapraszamy!

Media gallery

Our website uses cookie files

visit.olsztyn.eu makes every effort to treat its users fairly and directly, while employing the best practices. When using our website, you are agreeing to allow us use cookie files in order to provide you with convenience during browsing our service. In order to read more about cookies and the way they work, please click