Idż do treści

Dawny Olsztyn ożyje w planetarium

Changer le contraste Changer le contraste Ajouter aux favoris
Changer le contraste Changer le contraste Ajouter aux favoris

Article

„Olsztyn nasze miasto” to pierwsza produkcja na temat stolicy Warmii i Mazur wykonana w technologii fulldome. Jej premierowa projekcja odbędzie się 13 grudnia 2014 r. o godz. 18.00 w olsztyńskim planetarium.

Seans prezentuje uroki dawnego i współczesnego Olsztyna. Pierwsza część przenosi widzów do miasta z przełomu XIX i XX w., ukazując jego ulice, budynki (także te dziś już nieistniejące), urokliwe zakątki i życie jego mieszkańców. Po wycieczce w przeszłość, widzów czeka spacer po dzisiejszym Olsztynie. Zyskają możliwość m.in. odwiedzenie najciekawszych zabytków, zajrzenie do wnętrz niektórych budynków, odwiedzenia parków.
Przed seansem prelekcję ,,Jak kopciuszek stał się królewną. Niezwykła kariera grodu nad Łyną” wygłosi Rafał Bętkowski. Z okazji premiery zostaną też otwarte wystawy fotograficzne: ,,Mój Olsztyn, czyli jak teraźniejszość stałą się przeszłością” Zofii Barankiewicz oraz ,,Olsztyńska przestrzeń miejska” Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR.
Zaproszenia na premierę seansu „Olsztyn nasze miasto” można wygrać w konkursach „Gazety Olsztyńskiej”, „Gazety Wyborczej” i Radia Zet Gold, a także na profilu FB planetarium.

Galerie des médias

Notre site Web utilise des cookies

visit.olsztyn.eu fait tous ses efforts pour traiter les utilisateurs d’une manière équitable et transparente, tenant compte des meilleures pratiques. En utilisant notre site, vous acceptez notre utilisation des cookies, pour que nous puissions vous assurer le confort lors de la navigation sur ce site Web. Pour en savoir plus sur les cookies et la façon dont nous les utilisons, cliquez