Idż do treści

Po festiwalu w Brnie słów kilka

Changer le contraste Changer le contraste Ajouter aux favoris
Changer le contraste Changer le contraste Ajouter aux favoris

Article

W dniach 13-14 kwietnia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Brnie (Czechy) miała miejsce pierwsza edycja środkowoeuropejskiego festiwalu filmów w technologii fulldome. Zaprezentowano na nim 38 filmów, w tym produkcję autorstwa pracowników Olsztyńskiego Planetarium.

W festiwalu oprócz widzów uczestniczyło blisko sto osób z branży fulldome. To technologia polegająca na wyświetlaniu ruchomych obrazów wideo na kopule planetarium.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne na festiwalu zaprezentowało swój film pt. „Olsztyn nasze miasto”, którego premiera odbyła się 13 grudnia 2014 r. W projekcji zaprezentowało atrakcje dawnego i dzisiejszego Olsztyna. W pierwszej części seansu widzowie zostali zabrani w podróż w czasie. W scenerii urokliwego kina „Kopernik” przenieśli się do Olsztyna z przełomu XIX i XX wieku, gdzie mieli możliwość zaobserwowania, jak w tym kresie wyglądało miasto i jak żyli jego ówcześni mieszkańcy. Niektóre z odwiedzanych fragmentów miasta dziś już nie istnieją, ale niektóre zakątki, budynki i zabytki z pewnością łatwo rozpoznać. Powracając do czasów współczesnych, widzowie mogli wybrać się na spacer po ulicach, placach i parkach dzisiejszego Olsztyna. Obejrzeli zabytki, odbudowane po zniszczeniach elewacje domów, zajrzeli do ciekawych wnętrz budynków, w których mają swe siedziby rozmaite olsztyńskie instytucje.

Projekcja „Olsztyn nasze miasto” to pierwsza olsztyńska produkcja w technologii fulldome. Film można obejrzeć w każdy weekend o godz. 16.00 w Olsztyńskim Planetarium. Serdecznie zapraszamy!

Galerie des médias

Notre site Web utilise des cookies

visit.olsztyn.eu fait tous ses efforts pour traiter les utilisateurs d’une manière équitable et transparente, tenant compte des meilleures pratiques. En utilisant notre site, vous acceptez notre utilisation des cookies, pour que nous puissions vous assurer le confort lors de la navigation sur ce site Web. Pour en savoir plus sur les cookies et la façon dont nous les utilisons, cliquez