Idż do treści

Tomislav Buntak znów w Olsztynie

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Tylko do 20 października 2013 r. w Galerii Rynek możemy oglądać prace znanego chorwackiego artysty Tomislava Buntaka. To już kolejna wystawa z cyklu „Teraz Chorwacja”, przybliżająca olsztynianom współczesną sztukę tego bałkańskiego kraju.

Prace uzdolnionego absolwenta ASP z Zagrzebia mamy okazję oglądać w Olsztynie już po raz drugi w tym roku. W marcu w Starym Ratuszu zaprezentowano wystawę tego artysty pt. „Droga krzyżowa”. Tym razem warto zwrócić uwagę na serię prac zatytułowaną „Notatki intymne”, będącą efektem zmierzenia się Buntaka z tematyką mitologiczną. Wykonane piórkiem rysunki, które gościły już w kilku krajach Europy, w Olsztynie możemy obejrzeć bezpłatnie.

Równolegle z wystawą Buntaka swoje dokonania prezentują w naszym mieście inni młodzi artyści z Zagrzebia: Koraljka Kovač, Lea Popinjač i Danko Friščić. Organizatorem wystaw jest Miejski Ośrodek Kultury, a ich inicjatorem – Davorin Kereković, który niezmiennie od 2011 r. działa na rzecz popularyzacji sztuki chorwackiej na Warmii i Mazurach.

Добавить комментарий

* Wymagane

Изменить контраст Изменить контраст Dodaj do ulubionych
Изменить контраст Изменить контраст Dodaj do ulubionych
Исправить ошибки в форме
Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"