Idż do treści

Jubileuszowy, 10. jarmark z rekordami!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Największa w historii liczba stoisk handlowych i wystawców, najwyższa frekwencja i najwyższa frekwencja jednego dnia – to rekordy, jakie przyniosła jubileuszowa, 10. edycja Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Od 13 do 16 grudnia olsztyńską starówkę wypełniły świątecznie przystrojone stragany oraz wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami i ozdobami choinkowymi. Wśród nowych atrakcji imprezy znalazły się się m.in. świąteczna ciężarówka Coca-Coli, akademia snowboardu dla dzieci Snow Fun Park czy świąteczny konwój Radia Zet z interaktywną ciężarówką Wawel Truck.

Olbrzymią publiczność przyciągnęła w pierwszym dniu jarmarku (czwartek 13 grudnia) świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Według szacunków tego dnia przez imprezę przewinęło się około 10 tysięcy gości. Coca-Cola przygotowała dla dzieci cztery tysiące spersonalizowanych puszek napoju – poszły wszystkie... W ogóle przez cztery dni jarmarku na Starym Mieście w Olsztynie przewinęło się około 25 tysięcy gości. W obu przypadkach – frekwencji jednodniowej, jak i ogólnej – mówimy o rekordach imprezy.

Kolejny rekordy dotyczą asortymentu i wystawców. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 60 wystawców, którzy rozlokowali się na 50 stoiskach handlowych.

– Od pierwszej edycji jarmarku, która miała miejsce w 2009 roku, staramy się tak dobierać wystawców, aby w ofercie znalazły się produkty nawiązujące do specyfiki i tożsamości kulturowej regionu Warmii i Mazur – podkreśla Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Olsztynie. – W tej edycji zaowocowało to wyśrubowanymi rekordami, które trudno będzie pobić.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"