Idż do treści

Zostań przewodnikiem!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Panuje moda na Polskę zarówno wśród Polaków, jak i turystów zagranicznych. Potwierdzają to dane GUS, z których wynika, że rośnie liczba turystów korzystających z bazy noclegowej w naszym kraju. Wzrasta tym samym zapotrzebowanie na licencjonowanych przewodników! Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie zaprasza do udziału w kursie przewodnickim organizowanym w Olsztynie.

Liczba turystów w Polsce, którzy od stycznia do końca maja tego roku skorzystali z noclegów, wzrosła o ponad 704 tys. do 12,5 mln z 11,8 mln rok wcześniej w tym samym czasie – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). To wzrost o 6 proc. Według Urzędu w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku z bazy noclegowej w Polsce, w obiektach liczących więcej niż 10 miejsc noclegowych, skorzystało 9,9 mln turystów, z czego 7,7 mln to goście krajowi, a 2,4 mln – zagraniczni. Rok wcześniej było ich odpowiednio 9,3 mln, 7,1 mln i 2,2 mln.

Na dane z Olsztyna i regionu musimy jeszcze chwilę poczekać, ale już wiadomo, że jest rekordowo. Potwierdza to branża hotelarska i obłożenie hoteli – mówi Krzysztof Otoliński – dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna. - Potwierdzam, że brakuje nam często rąk, a właściwie głów i nóg do pracy, by oprowadzać wycieczki. Często w mediach społecznościowych czytam jak przewodnicy proszą się wzajemnie o wsparcie, takie jest zainteresowanie ich usługami – dodaje dyrektor.
Dlatego Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie postanawia wzmocnić kadrę i zaprasza do udziału w kursie przewodnickim umożliwiającym uzyskanie uprawnień licencjonowanego przewodnika terenowego PTTK po województwie warmińsko-mazurskim. Program szkolenia obejmuje zajęcia stacjonarne oraz praktyki terenowe.

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie informacyjne które odbędzie się 16 września 2019 r. o godzinie 17.00 w siedzibie PTTK przy ulicy Staromiejskiej 1 w Olsztynie.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"