Idż do treści

Olsztyn coraz bardziej campingowy!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Ruszył z działalnością pierwszy w Olsztynie glamping, przy ul. Kapitańskiej i Sielskiej zostały wyznaczone dwa parkingi dla kamperów i samochodów z przyczepami, a Miasto wydało promocyjną ulotkę o campingach. Olsztyn coraz mocniej otwiera się na turystykę campingową i caravaning.

Od kilku lat na całym świecie obserwujemy renesans popularności campingów i modę na caravaning – podróżowanie kamperami. Czynnik ekonomiczny – pobyt na polu namiotowym jest dużo tańszy niż w hotelu – to tylko jedno, i chyba nie najważniejsze, uzasadnienie tego turystycznego fenomenu. Bardziej chodzi tu o bezpośredni kontakt z naturą i niepowtarzalny urok biwakowania. Namiot lub kamper, posiłki na świeżym powietrzu, kąpiele w jeziorze, rekreacja w otoczeniu przyrody – to wszystko ma niesamowity klimat dla zmęczonych gwarem mieszczuchów.

Przy ul. Sielskiej 38 zaczął działać pierwszy w mieście glamping. Beescamp, bo taką nazwę nosi to miejsce, to 5 hektarów luksusowego campingu. Goście mają do dyspozycji ponad 50 ekskluzywnych, w pełni wyposażonych namiotów oraz drewnianych domków. To już czwarty camping na turystycznej mapie stolicy Warmii i Mazur (obok Agro Campingu Olsztyn, Campingu UKIEL i Campingu Pirat Hotel & SPA). Wszystkie są położone nad największym olsztyńskim akwenem – jeziorem Ukiel.

Kilka dni temu pracownicy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Olsztynie ustawili przy ul. Kapitańskiej i Sielskiej znaki informujące o możliwości parkowania w dwóch wyznaczonych miejscach kamperów.

Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego Urząd Miasta Olsztyna wydał promocyjną ulotkę o olsztyńskich campingach. Można ją zobaczyć tutaj:

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"