Idż do treści

Planetarium i zamek w „Dwójce na miejscu”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Atrakcje turystyczne Olsztyna, w tym planetarium i zamek, będą tematem przewodnim sobotniej (22 sierpnia) audycji „Dwójka na miejscu” w programie 2 Polskiego Radia (godz. 15.00). Zapraszamy do wysłuchania programu, który przekona Państwa, że stolica Warmii i Mazur to nie tylko jeziora.

Dziennikarze „Dwójki” co tydzień odwiedzają różne miejsce w Polsce, by zaprezentować osiągnięcia mieszkańców i lokalne atrakcje. „Bohaterem” ósmego odcinka cyklu będzie Olsztyn.

- Zaproponujemy Państwu przeżycie wspólnej przygody w Olsztynie i spotkanie z jego interesującymi, pełnymi pasji mieszkańcami – zapowiadają prowadzący program reporterzy Monika Zając i Paweł Siwek.

Dziennikarze zajrzą m.in. na zamek, o którego skarbach i tajemnicach opowie dyrektor Piotr Żuchowski, zaś po Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym słuchaczy i internautów oprowadzi dyrektor Jacek Szubiakowski.

Usłyszymy również o Muzeum Nowoczesności i Domu Mendelsohna z działającym tu Centrum Dialogu Międzykulturowego. Ponadto gośćmi audycji będą Ewa Jarzębowska z Teatru im. S. Jaracza, pisarz Włodzimierz Kowalewski oraz popularyzator gwary warmińskiej Edward Cyfus. A dla wszystkich słuchaczy zagra zespół Pro Musica Antiqua z prof. Leszkiem Szarzyńskim na czele.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"