Idż do treści

Wyjątkowa galeria pamiątek na Starym Mieście

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Manufaktura Sztuki to jedyne takie miejsce w Olsztynie. Galeria z ceramiką, rzeźbami, malowidłami na szkle, obrazami i upominkami. Warto tam zajrzeć w gorącym czasie przedświątecznych zakupów.

Jak zapewniają gospodarze tego uroczego miejsca, każde dzieło wychodzi spod rąk artystów ludowych – ludzi z pasją, którzy kochają tradycję i rzemiosło. W swoją pracę wkładają serce, tworząc tym samym niepowtarzalne kolekcje. Dzięki temu w galerii można zobaczyć i zrozumieć tradycje Warmii i Mazur.

Manufaktura Sztuki zaczęła działać na początku sierpnia 2016 r., z miejsca stając się ważnym punktem na olsztyńskim Starym Mieście. Znajduje się tuż przy Wysokiej Bramie (wejście od strony starówki). Bazę asortymentu stanowią obrazy, rzeźby, zabawki i inne przedmioty wytwarzane ręcznie przez artystów należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Przedsięwzięcie firmuje Waldemar Majcher, znany w regionie artysta specjalizujący się w malarstwie na szkle, zarazem prezes STL.

Galeria gromadzi wyroby sztuki ludowej pochodzące nie tylko z Warmii i Mazur, ale i innych regionów Polski. Proponuje szeroką gamę dzieł sztuki, od obrazów o dużych rozmiarach po kolorowe drewniane figurki ptaków, aniołów, ludzi i zwierząt.

W Manufakturze odnajdą się nie tylko miłośnicy sztuki ludowej, ale też wielbiciele tradycyjnych smaków. W ofercie są również warsztaty pełne tradycji, twórczości ludowej, a także kreatywne zajęcia plastyczne, m.in. malarstwa na szkle i ceramiczne, zwiedzanie Olsztyna, warsztaty mydlarskie oraz malowanie eco-toreb.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"