Idż do treści

Richmond

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Richmond, a właściwie Metropolia Richmond w stanie Vigrinia w USA (miasto Richmond i 3 niezależne hrabstwa Henrico, Honover i Chesterfield), liczy około 700 tysięcy mieszkańców. Richmond nazywane jest najwygodniejszym, najbardziej nowatorskim oraz najzdrowszym miastem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wraz z otaczającymi hrabstwami oferuje wiele atrakcji turystom, mieszkańcom jak również biznesowi.

Umowę partnerską Olsztyn i Richmond podpisały w 1994 roku i do roku 1997 miasta współpracowały w ramach projektu „menadżerowie dla menadżerów”. W latach późniejszych, aż do tego roku współpraca nie była aktywna. W grudniu 2020 roku, z inicjatywy Richmond wznowiono umowę partnerską. Oba Miasta wyraziły chęć ścisłej współpracy w najbliższych latach na wielu polach.

Ciekawostki o Richmond:
Richmond to dawna stolica Konfederacji podczas wojny secesyjnej. Dzisiaj jest to bardzo kontrowersyjna kwestia. Miasto Richmond usunęło z ulic wszystkie posągi związane z wojną secesyjną, co zmieniło wygląd słynnej Monument Avenue.

Budynek Virginia Capitol w Richmond jest jednym z najpiękniejszych w USA i został zaprojektowany przez Thomasa Jeffersona. W Richmond mieszkał i tworzył Edgar Allen Poe, a także urodził się znany tenisista Arthur Ashe – pierwszy afroamerykański zwycięzca turniejów wielkoszlemowych. 

Ulubione miejsca na świeżym powietrzu często odwiedzane przez mieszkańców:
Belle Isle – popularne miejsce na spacery, jogging, bieganie, wspinaczkę skałkową i „spacery po skałach” nad rzeką James
https://jamesriverpark.org/visit-the-park/things-to-do/ 

Maymont Park – park publiczny z małym zoo, tematycznymi ogrodami (ogród japoński, włoski, arboretum) i mnóstwem trawiastych terenów idealnych na piknik w niedzielne popołudnie, na terenie parku znajduje również się wiktoriańska posiadłość Maymont Mansion (obecnie muzeum historyczne).
https://maymont.org/ 

Ogród botaniczny Lewisa Gintera
https://www.lewisginter.org/ 

Trasy rowerowe – popularny szlak Cap to Cap prowadzący z Richmond (aktualnej stolicy) do Williamsburg / Jamestown (stolicy kolonialnej i pierwszej osady).
https://www.virginiacapitaltrail.org/ 

James River miejsce idealne do uprawiania sportów wodnych i rekreacji – żeglarstwo, kajaki, pływanie, wędkarstwo

Muzeum sztuki – Virginia Museum of Fine Arts
https://www.vmfa.museum/ 

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"