Idż do treści

Wiosna zaczyna się w Olsztynie!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Olsztyn szczyci się najbardziej unikalną pamiątką po Mikołaju Koperniku. To znajdująca się na olsztyńskim zamku tablica astronomiczna – jedyne na świecie zachowane do dziś narzędzie własnoręcznie wykonane przez wielkiego astronoma. To swego rodzaju połączenie zegara i kalendarza słonecznego służyło Kopernikowi do wyznaczania momentu równonocy wiosennej.

– Na pamiątkę tego wydarzenia Olsztyn od lat podkreśla, że skoro Kopernik wyznaczył moment nadejścia wiosny na olsztyńskim zamku to „Wiosna zaczyna się w Olsztynie” – mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna. - W tym roku łączymy nadejście wiosny z ekologią, Światowym Dniem Lasu, Dniem Wody oraz Dniem Ochrony Bałtyku – dodaje dyrektor.

A do wspólnego świętowania wiosny Olsztyn zaprasza wspólnie z Radiem Zet. W niedzielę 20 marca zapraszamy na olsztyńskie Stare Miasto. Od 11:00 do 16:00. - Będą pokazy astronomiczne, degustacje zdrowego jedzenia, zielonych koktajli i wiosennych przekąsek – wymienia Krzysztof Otoliński. – Wspólnie z Radiem Zet w specjalnej strefie ogrodniczej rozdamy sadzonki i nasiona, a także zaprosimy na zielone warsztaty.

„Wiosna zaczyna się w Olsztynie” będzie częścią Weekendu dla Planety, który na pierwszy wiosenny weekend zaplanowało na swojej antenie Radio Zet.

Dodatkowo 20.03.2022 r. zapraszamy najmłodszych na kulinarne marcepanowe warsztaty do Kawiarni Moja Stare Miasto. Warsztaty są bezpłatne, mamy 30 miejsc po 10 dzieciaków na godzinę. 14:00, 15:10, 16:20. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia wysyłajcie na ala@kawiarniamoja.pl podając swoje imię i nazwisko, nr kontaktowy, wiek dziecka, wybraną godzinę. Liczba miejsc ograniczona!

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"