Idż do treści

Kortowiada, Kortowiada!

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Kortowiada to jeden z największych festiwali studenckich w Polsce. W tym roku odbędzie się już po raz 61! Tegoroczne olsztyńskie juwenalia potrwają od 1 do 4 czerwca. Na plaży przy Jeziorze Kortowskim w Olsztynie wystąpią m.in. Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni i Enej.

Kortowiada to wydarzenie, które nie mieści się w ramach tradycyjnie rozumianych juwenaliów. Między innymi za sprawą wyjątkowej przestrzeni, w której się odbywa, ewoluowała ona w festiwal studencki, stając się rozpoznawalną marką. Jej renomę potwierdzają zdobyte nagrody – Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur oraz dwukrotnie Pro Juvenes w kategorii Najlepsze Juwenalia w Polsce.

W 2022 roku odbędzie się 61. edycja olsztyńskich juwenaliów. Impreza potrwa cztery dni (1-4 czerwca), podczas których na uczestników czekać będą niezapomniane wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe.
W tym roku scena główna stanie na plaży kortowskiej. Koncerty na niej będą odbywać się od czwartku do soboty (2-4 czerwca):

2 czerwca: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, O.S.T.R.
3 czerwca: Kaśka Sochacka, Enej, Kayah, Sokół, Krzysztof Zalewski
4 czerwca: Tymek, Vito Bambino, PRO8L3M, Mery Spolsky


Hasłem przewodnim tegorocznej Kortowiady jest „Green Camp”. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest często określany mianem zielonego uniwersytetu, uczestnikom festiwalu organizatorzy zaproponują wiele form aktywności będących wskazówkami dotyczącymi tego, jak (i dlaczego) dbać o środowisko.

Wstęp na koncerty na plaży kortowskiej jest biletowany.
Więcej informacji: https://kortowiada.pl

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"