Idż do treści

W Uranii zabrzmią rosyjskie pieśni

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Koncertem w Olsztynie (3 listopada) Chór Aleksandrowa zainauguruje tegoroczną trasę po Polsce. Jego występy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej, którego bardziej znana nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych chórów na świecie. Jego bogaty i zróżnicowany repertuar obejmuje rosyjskie pieśni narodowe, ludowe, żołnierskie, utwory sakralne, jak również hity rosyjskiej i światowej muzyki klasycznej i popularnej.
Początki utworzonego przez Aleksandra Aleksandrowa chóru sięgają lat 20. ubiegłego wieku. Pierwszy koncert grupy odbył się w 1928 r., a liczyła ona wówczas jedynie 12 wykonawców. 70 lat później ich liczba wzrosła do około 200. Występy zespołu to nie tylko popisy wokalne, ale wielkie widowisko z towarzyszeniem orkiestry oraz tancerzy.
W stolicy Warmii i Mazur Chór Aleksandrowa gościł już kilkukrotnie. Obywający się 3 listopada w hali Urania koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"