Idż do treści

Jedz zdrową, lokalną żywność

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Wszyscy, którzy mają dość przetworzonej, sprowadzanej z zagranicy żywności, powinni zjawić się na starówce w sobotę 16 listopada na Kiermaszu Żywności Naturalnej i Tradycyjnej.

Celem cyklu takich imprez, zapoczątkowanego w marcu br., jest zaprezentowanie produktów, które powstają w sposób tradycyjny, z naturalnych surowców pochodzących z naszego regionu. W trakcie kiermaszów swoje wyroby oferują członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia, Mazury i Powiśle.
Idea kultywowania dziedzictwa kulinarnego pojawiła się w Szwecji w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Sieć zrzesza lokalnych producentów i dystrybutorów żywności naturalnej i tradycyjnej. W 2006 r. województwo warmińsko-mazurskie jako pierwsze w kraju utworzyło sieć regionalną.

Na kiermaszu będzie można nabyć m. in. chleb, wędliny, sery, ryby, miody i inne wyroby. Wszystkie pochodzące z Warmii, Mazur i Powiśla.

Kiermasz odbędzie się w godz. 11.00-16.00 na Targu Rybnym. Ostatnie w tym roku edycje imprezy planowane są na 7 oraz 21 grudnia.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"