Idż do treści

Kolejne świętowanie po warmińsku

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Warmiński Jarmark Świąteczny wpisał się już w olsztyńską tradycję bożonarodzeniową. W tym roku magia świąt oczaruje starówkę już po raz piąty.

Jarmark to najważniejsza impreza zimowego Olsztyna. Dzięki niej świątecznym klimatem można zacząć cieszyć się wcześniej i czynić to dłużej. Od 12 do 15 grudnia na bajecznie oświetlonym Starym Mieście pospacerujemy ręka w rękę z mikołajami, kolędnikami oraz rozmaitymi jarmarcznymi kuglarzami. Nie zabraknie lodowych rzeźb, które będą zachwycać na Targu Rybnym, a także autentycznego św. Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii oraz Biegnącego Wilka z jego psimi zaprzęgami.


Jarmark to również moc muzyki na żywo. Wystąpią m. in.: The Postman, Go Stereo, De Farsh oraz olsztyńscy artyści: Marta Andrzejczyk, Kaczki z Nowej Paczki, Stare Drobne Małże, Tuhaj Bej i chór „Tęcza”.
Warmińsko-mazurskie tradycje bożonarodzeniowe poznamy z prelekcji i oglądając wystawę stołów wigilijnych. Starówkę wypełnią też świąteczne stragany z rękodziełem, przysmakami i ozdobami choinkowymi.

Добавить комментарий

* Wymagane

Изменить контраст Изменить контраст Dodaj do ulubionych
Изменить контраст Изменить контраст Dodaj do ulubionych
Исправить ошибки в форме
Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"