Idż do treści

Kryminalny grudzień w Olsztynie

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Od 18 listopada trwa Literacka Gra Miejska. Każdy, kto do 16 grudnia br. weźmie w niej udział, będzie miał okazję dać próbkę swoich umiejętności pisarskich i stworzyć własną historię kryminalną. A na końcu poddać się ocenie olsztyńskich mistrzów pióra.

Jak w każdej grze, tak i w tej obowiązują pewne zasady. Do udziału w zabawie potrzebna jest karta gry, z przygotowanym przez Tomasza Białkowskiego wspólnym dla wszystkich graczy początkiem historii. Jego rozwinięcie zależy już tylko od wyobraźni uczestnika. Jest jednak jedno małe „ale”... Historia musi zawierać też konkretne słowa wybrane przez organizatorów. By je poznać, należy odwiedzić pięć lokali w mieście i owe słowa wylosować. Każde z pięciu słów ma być inspiracją dla osobnych fragmentów tekstu.


Najlepsze opowiadania zostaną zebrane w internetowej, miejskiej antologii kryminalnej. Organizatorem gry jest Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z pisarzami: Tomaszem Białkowskim, Mariuszem Sieniewiczem i Pawłem Jaszczukiem.


Szczegółowe informacje na temat gry

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"