Idż do treści

Cymes, gęsi pipek i wyśmienita muzyka

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Kolejna Wieczerza Żydowska odbędzie się 13 grudnia 2013 r. w Hotelu Wileńskim. Pyszne jedzenie i muzyka w wykonaniu Warmia Klezmer Band są najważniejszymi powodami, dla których warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Wieczerza Żydowska to spektakl, którego ideą jest przybliżenie gościom bogatego folkloru żydowskiego. W programie artystycznym znalazły się takie utwory jak: „Gdybym był bogaty”, „Rebeka”, „Bubliczki” wykonywane przez Warmia Klezmer Band, który wyłonił się z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Występy muzyczne przeplatane są humorystycznymi anegdotami.Idealnym uzupełnienie tego niezwykłego wieczoru są tradycyjne potrawy kuchni żydowskiej przygotowywane w Restauracji Wileńskiej. W menu znalazły się m. in.: holiszki, czyli gołąbki po żydowsku, gęsi pipek (potrawa z gęsich żołądków) w sosie z suszonymi borowikami, cymes – gulasz wołowy z bakaliami i paloną marchewką, kurnik drobiowy z sosem pieczarkowym czy placek po żydowsku z porzeczkami.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"