Idż do treści

Wystawa prac Mieczysława Romańczuka

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Tylko do 8 grudnia br. w BWA Galerii Sztuki trwa wystawa prac Mieczysława Romańczuka. Rozpoczęła ona cykl prezentujący dokonania olsztyńskich artystów tworzących od 1945 r., towarzyszący Olsztyńskiemu Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta”.

Na wystawie prezentowane są przede wszystkim niezwykłe portrety oraz pejzaże należące do ulubionych motywów twórczych artysty, w których daje on wyraz poszukiwań kolorystycznych, formalnych i kompozycyjnych. Mieczysław Romańczuk to repatriant wileński, do Olsztyna przybył wraz z rodziną w 1946 r. Studiował malarstwo w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dyplom zdobył u prof. Stanisława Teisseyra. Po powrocie do Olsztyna aktywnie udzielał się w lokalnym środowisku artystycznym. Zajmował się malarstwem sztalugowym i ściennym, rysunkiem i grafiką. Jest autorem ilustracji wielu książek, które ukazały się nakładem m. in. Wydawnictwa „Pojezierze”. Jego sgraffito przedstawiające tańczącą parę w stroju mazurskim zdobi jedną z kamienic przy ul. Staromiejskiej.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"