Idż do treści

Odwiedź starówkę zatopioną w świętach

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Kolędowanie i jasełka, rozświetlona bajecznie starówka i moc dobrej zabawy zaczarowały Olsztyn podczas dwóch pierwszych dni Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Ale to, co najlepsze w piątej edycji tej imprezy, jeszcze przed nami.

Nawet niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie zatrzeć wrażenia, jakie robi „Ogród Rzeźb Lodowych”. W jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc miasta można zobaczyć, jak wygląda lodowa miniatura Starego Ratusza, Wysokiej Bramy czy „ławeczka” Kopernika. To też jedyna okazja, żeby skorzystać z wyjątkowej zjeżdżalni z płaskorzeźbą ratusza.
Po zmroku soczyście kolorowe światła zamieniają starówkę w nierealną krainę, co zostaje dodatkowo podkreślone przez efektowny videomapping wyświetlany na Wysokiej Bramie.
W sobotę na Starym Mieście spotkamy autentycznego św. Mikołaja z Rovaniemi. Ze swoją czworonożną świtą psów zaprzęgowych jarmark nawiedzi też Biegnący Wilk. Wystawa stołów wigilijnych i koncertowanie na okrągło nie pozwolą na szybkie opuszczenie starówki. Rezerwujcie czas na sobotę i niedzielę!

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"