Idż do treści

Rzeźbiarska podróż do wnętrza człowieka

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Od 3 do 16 stycznia w sali ekspozycyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Starym Ratuszu można oglądać fascynujące i intrygujące dzieła młodego twórcy z Lidzbarka Warmińskiego. Wystawa Grzegorza Gwiazdy prezentuje klasyczne rzeźby, które ukazują problemy współczesnego człowieka.

„Rzeźba” to pierwsza tegoroczna wystawa indywidualna w Starym Ratuszu. Po ekspozycjach w Poznaniu, Bydgoszczy, Barcelonie i Madrycie absolwent warszawskiej ASP postanowił swoje artystyczne dokonania zaprezentować olsztyńskim miłośnikom sztuki. I jak zwykle najważniejsza dla niego jest wyprawa w głąb ludzkiego wnętrza. Rzeźby Gwiazdy to oryginalne, precyzyjne figury powstałe z brązu lub z żywicy pokrytej papierem. Znamienne, że już sam materiał, z którego są wykonane, zwraca uwagę na nietrwałość i ulotność ludzkiego istnienia.
Wystawa jest okazją do spojrzenia na sztukę współczesną i odnalezienia w niej ponadczasowych, uniwersalnych idei. Może w rzeźbach artysty, jak w lustrze, dostrzeżemy własne odbicie?

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"