Idż do treści

Trzej Królowie przejdą przez miasto

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W tym roku po raz pierwszy do Olsztyna zawita Orszak Trzech Króli. W ten sposób stolica Warmii i Mazur dołączy do grona blisko 200 polskich miast, w których w ten właśnie sposób obchodzone jest przypadające 6 stycznia Święto Objawienia Pańskiego.

Oprócz biblijnych mędrców Kacpra, Melchiora i Baltazara, w olsztyńskim orszaku pojawią się św. Jakub i Mikołaj Kopernik oraz około 250 kolędników. Do uroczystego, a zarazem radosnego pochodu może też dołączyć każdy chętny. Organizatorzy szczególnie zapraszają całe rodziny. Dla tej, której przebranie zostanie ocenione jako najlepiej nawiązujące do biblijnej tradycji, przewidziano nagrody.
Poszczególne części pochodu wyruszą z trzech olsztyńskich kościołów: orszak azjatycki pod wodzą Melchiora – z kościoła św. Józefa na Zatorzu, orszak afrykański z Kacprem na czele – z kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Wyszyńskiego, zaś orszak europejski prowadzony przez Baltazara – z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Trzy orszaki spotkają się na pl. Solidarności i wspólnie przemaszerują do ustawionej na Starym Mieście szopki, by złożyć hołd Jezusowi. Po drodze uczestnicy odegrają sceny spotkania mędrców w pałacu króla Heroda oraz ich spotkania z pasterzami. Imprezę zakończy koncert kolęd.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"