Idż do treści

„Papusza” w Pracowni Literackiej

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Niedawno w Olsztynie gościli na uroczystej premierze twórcy filmu „Papusza”, a już 14 stycznia stolicę Warmii i Mazur odwiedzi Angelika Kuźniak – autorka książki o sławnej romskiej poetce. O pracy nad fascynującą opowieścią biograficzną pisarka opowie w Kamienicy Naujacka.

Spotkanie w ramach cyklu „Pracownia Literacka” rozpocznie się o godz. 18.00 (wstęp wolny). Każdy z uczestników będzie miał możliwość zadać autorce pytania i posłuchać, jak wyglądał reporterski proces odtwarzania życiorysu Bronisławy Wajs oraz obrazu życia polskich Cyganów. Miłośnicy literatury nie mogą przegapić spotkania, bo książka „Papusza”, która ukazała się w sierpniu 2013 r. nakładem wydawnictwa Czarne, od razu po premierze stała się bestsellerem.


Poza Papuszą w kręgu zainteresowań Angeliki Kuźniak znalazły się wcześniej także: Marlena Dietrich, o której pisarka opowiedziała na kartach książki „Marlene” oraz Herta Müller, za wywiad z którą autorka otrzymała nagrodę Grand Press 2009.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"