Idż do treści

Muzyczny bilet do dalekiego Chicago

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Jak najprościej dostać się z Olsztyna do Chicago? Okazuje się, że nikomu nie będzie potrzebny bilet lotniczy i godziny spędzone w samolocie. Wystarczy 17 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 stawić się w planetarium, by w okamgnieniu przenieść się na ulice tego wielkiego miasta.

Magiczną (i całkowicie bezpłatną) podróż zaplanowali dla wszystkich chętnych niezależni artyści – Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy. Przygotowali oni dźwiękowo-wizualny spektakl, w którym połączyli swoje dwie największe pasje – muzykę i fotografię. Widowisko „Bilet Olsztyn-Chicago” to 12 alternatywnych kompozycji, dla których tło stanowią sekwencje obrazów złożone w sumie z około 400 fotografii prezentujących najciekawsze miejsca Chicago. Inspiracją do napisania tekstów piosenek była amerykańska przygoda twórców oraz relacje nawiązane z poznanymi w jej trakcie ludźmi.


W realizację projektu zaangażowało się Polskie Radio WNVR 1030 AM Chicago oraz grupa Polaków mieszkająca w tym mieście. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"