Idż do treści

Sztuka z damskiego punktu widzenia

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Sztuka jest kobietą. Taki oczywisty wniosek zdaje się płynąć z prac Barbary Yoshidy, które już 23 stycznia 2014 r. zostaną zaprezentowane w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. Wernisaż wystawy „Kobiety artystki” rozpocznie się o godz. 18.00.

Barbara Yosihda to nowojorska artystka, która swoje fotografie prezentowała już na całym świecie. W Polsce ich część można było zobaczyć w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Teraz przyszedł czas na Olsztyn, w którym wyeksponowane zostanie około 80 kadrów. Wszystkie zdjęcia pokazują kobietę artystkę w jej naturalnym, twórczym środowisku, z charakterystycznymi dla niej atrybutami. Portrety można jednak interpretować także w szerszym, kulturowym kontekście.


Dzięki swojej wielowymiarowości prace Yosihdy stają się doskonałym pretekstem do dyskusji na temat osiągnięć kobiet i ich znaczenia dla rozwoju sztuki. Zdjęcia uświadamiają, że płeć piękna w sztuce jest nie tylko muzą, ale częstokroć także siłą sprawczą. Okazją do podzielenia się spostrzeżeniami i refleksjami na ten temat będzie panel dyskusyjny włączony do finisażu wystawy zaplanowanego na 23 lutego br.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"