Idż do treści

Mistrzowski recital Ignacego Lisieckiego

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

31 stycznia 2014 r. w Olsztynie zagości kolejny koncert z cyklu „Mistrzowskich Recitali Fortepianowych”. Tym razem w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego wystąpi Ignacy Lisiecki. Występ tego uzdolnionego pianisty rozpocznie się o godz. 19.00.

W programie koncertu Lisieckiego znalazło się pięć kompozycji twórców, którzy złotymi nutami zapisali się w historii muzyki poważnej. Młody artysta zagra „Chaconne” Bacha/Busoniego, cztery sonaty Domenica Scarlattiego, „Sonatę po lekturze Dantego” Franciszka Liszta, „Sceny dziecięce op. 15” i „Karnawał wiedeński op. 26” Roberta Schumanna. Z interpretacjami Schumanna według Lisickiego można zapoznać się wcześniej, słuchając jego debiutanckiej płyty pt. „Homage to Brahms”, wydanej w 2013 r.


Ignacy Lisiecki to absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Znany jest jednak nie tylko tam, ale także w Japonii, gdzie z powodzeniem koncertuje i rozwija swoją karierę. Teraz jego talentem będą mieli okazję zachwycić się melomani w Olsztynie.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"