Idż do treści

Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Studencki zespół „Kortowo” działa przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i jest jego reprezentacyjną grupą folklorystyczną. Wcześniej patronowały mu uczelnie rolnicze, których tradycje UWM kontynuuje.


Wspólna działalność grupy studentów zakochanych w polskim folklorze miała swe początki w latach 50. XX w. Tradycja ludowa to największe natchnienie tancerzy „Kortowa”, którzy prezentują poloneza, mazurka, kujawiaka, oberka, a także inne tańce ludowe z różnych regionów Polski. Tańce te wraz z muzyką i pieśniami stanowią żywy przejaw dawnej kultury, obyczajów i obrzędów. Członkowie zespołu nie zapominają o oprawie wizualnej występując w oryginalnych strojach ludowych.


Grupa od początku istnienia reprezentuje Polskę na koncertach i festiwalach na całym świecie. W 2002 r. wystąpiła na inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Japonii i Korei Południowej. O uznaniu dokonań formacji świadczą liczne nagrody. Oprócz wykonywania repertuaru folklorystycznego, „Kortowo” tańczyło też np. do przebojów estradowych podczas Mazurskich Nocy Kabaretowych w Mrągowie.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"