Idż do treści

Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

„Warmia” to renomowana olsztyńska grupa folklorystyczna. Działa od 1954 r. i od tego czasu z sukcesami propaguje pieśni i tańce z terenów Warmii i Mazur. Repertuar zawiera również tańce z innych regionów Polski oraz narodowe.


Obecnie zespół liczy około 250 członków, którzy działają w ośmiu grupach artystycznych. Fenomenalna, wielopokoleniowa struktura (od czterolatków, przez ich rodziców, aż po dziadków) budzi podziw tanecznej społeczności. „Warmia” jest pomysłodawcą i organizatorem wielu imprez, z których największym zainteresowaniem cieszą się Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru „Warmia”.


Na początku działalności formacja miała charakter szkolny – tworzyli ją uczniowie olsztyńskiego Technikum Kolejowego. W 1981 r. „Warmia” stała się reprezentacyjnym zespołem kolejarzy polskich. Po trudnych latach 90. sytuacja grupy ustabilizowała się w 2000 r. Zespół ma na koncie wiele nagród na festiwalach i przeglądach. Koncertuje w całej Europie, rocznie osiągając rekordową liczbę nawet 200 występów. Swoją siedzibę ma w CEiIK-u.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"