Idż do treści

„Wróg ludu” po raz pierwszy w Olsztynie

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Po głośnych premierach w Teatrze im. Stefana Jaracza, odbywających się na scenach Dużej, Kameralnej i Margines, do głosu dojdą wreszcie studenci Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka. 8 lutego 2014 r. o godz. 18.00 po raz pierwszy przed olsztyńską publicznością zagrają swój spektakl dyplomowy – „Wroga ludu”.

Do sięgnięcia po dramat Henrika Ibsena skłoniła reżysera Jacka Jabrzyka i młodych aktorów wciąż aktualna wymowa dzieła. Mimo iż powstało ono pod koniec XIX w. w duchu pozytywistycznym, wciąż zachowuje aktualność, okazując się ponadczasowym. Już sam tytuł spektaklu sugeruje, że rzecz dotyczy konfliktu buntowniczej jednostki z władzą – a to temat, który zawsze budzi silne emocje.


Spektakl zostanie wystawiony na Scenie u Sewruka. Po premierze znajdzie się w lutowym repertuarze teatru. Bilety w cenie 32 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) można nabywać w kasie teatru lub w internetowym systemie rezerwacji.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"