Idż do treści

Na Marginesie aktorzy poczytają Witkacego

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W Teatrze im. Stefana Jaracza rusza 6. edycja „Czytanek Marginesu” (17 lutego 2014 r.). Tegoroczny cykl aktorskich interpretacji dotyczyć będzie wielkich pisarzy XX w. i ich życia osobistego. W centrum zainteresowania znajdzie się prywatna korespondencja, która odkryje prawdziwe, często nieznane, oblicza twórców.

Na pierwszy ogień pójdą „Listy Witkacego”, te pisane do najbliższych – żony i przyjaciół – a także te, w których spiera się z niesprzyjającymi mu krytykami czy innymi literatami. Listy Stanisława Witkiewicza to nie tylko zapis jego osobistych przeżyć i swoisty pamiętnik, który pokazuje artystę bez maski. To także obraz epoki, w której zrodziły się wybitne dzieła literackie.
Epistolarne spotkanie z Witkacym wyreżyseruje Krzysztof Popiołek, a wezmą w nim udział aktorzy znani ze sceny olsztyńskiego teatru. W kolejnych czytankach zmierzą się oni z korespondencją m.in. Gombrowicza, Mrożka, Lema czy Miłosza. Wstęp na Czytanki Marginesu jest bezpłatny.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"