Idż do treści

Olsztyn świętuje Dzień Planetariów

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Od 1991 r. w niedzielę najbliższą równonocy wiosennej obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Planetariów. W 2014 r. przypada więc 23 marca, a obchodzony będzie również w Olsztynie.

Celem organizacji MDP jest promowanie wiedzy o planetariach oraz ich znaczeniu w astronomicznej edukacji społeczeństwa, głównie młodego pokolenia. Z okazji święta Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza na pokaz specjalny, który rozpocznie się w sali projekcyjnej placówki o godz. 17.00. W programie przewidziano prezentację możliwości cyfrowego planetarium pt. „Od atomu do nieskończoności” oraz „Muzykę pod gwiazdami”, czyli ilustrowany projekcją na kopule koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Macieja „Vandersona” Wierzchowskiego.


Bilety na imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Planetariów kosztują 3 zł. Ich rezerwacji można dokonać na stronie internetowej.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"