Idż do treści

Stare i nowe ikony i ślady Olsztyna

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie zagości... Olsztyn. I to zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnym. Wystawa „Ikony i ślady. Nasz Olsztyn” rozpocznie się wernisażem w czwartek 27 marca o godz. 18.00.

Kuratorzy wystawy – Małgorzata Jackiewicz-Garniec i Marek Barański – stawiają sobie za cel zaprezentowanie w jej ramach najważniejsze miejsc miasta, a także postaci i zdarzeń z nim związanych. Wiekowe lasy i malownicze jeziora, perły gotyckiej architektury, mieszkający tu astronom Mikołaj Kopernik i architekt Erich Mendelsohn, odwiedzający miasto artyści, tacy jak Miron Białoszewski, Tadeusz Borowski czy Edward Stachura, plany zdjęciowe do kultowego serialu „Stawka większa niż życie” – to wszystko ikony i ślady natury i kultury, odciśnięte na przestrzeni dziejów. Ilustracją czasów najnowszych będą dzieła malarstwa, rzeźby i grafiki, plakaty, filmy, fotografie i inne dokumenty.


Odwiedzający wystawę reprezentanci różnych pokoleń olsztynian będą mieli okazję głębiej uświadomić sobie własną tożsamość i ciągłość historii miasta. Turyści zyskają zaś możliwość poznania Olsztyna w różnych wcieleniach. Wystawa potrwa do 4 maja 2014 r.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"