Idż do treści

Pierwszy majowy weekend z „Olsztyn. Aktywnie!”

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Choć w najbliższy weekend większość wydarzeń związanych z „Olsztyn. Aktywnie!” będzie się odbywała podczas majówki w Parku im. Janusza Kusocińskiego, także inne miejsca miasta zatętnią sportową aktywnością. Szczególnie dużo propozycji znajdą dla siebie miłośnicy dwóch kółek.

W sobotę 3 maja 2014 r. o godz. 10.00 w Bazie Sportów Wodnych „Słoneczna Polana” nad jeziorem Ukiel spotkają się żeglarze. Organizatorzy proponują im wyścigi na jachtach typu Omega Standard, będące edycją cyklu regat o „Żeglarski Puchar Olsztyna”.
W niedzielę 4 maja jako pierwsi ruszą w plener ćwiczący tai chi. Spotkają się w Parku Jakubowo już o godz. 8.00, by praktykować odmianę Tai Ki Kung. Chętnym potrzebny jest luźny strój do ćwiczeń i miękkie obuwie (tenisówki, trampki).
O godz. 9.30 na długą trasę (37 km) wyruszą kolarze. Wystartują spod siedziby PTTK przy ul. Staromiejskiej 1, aby ścieżkami rowerowymi, drogami leśnymi i polnymi oraz szosami dotrzeć m.in. do elektrowni wodnej „Łyna”, Barkwedy i Brąswałdu, a potem wrócić do Olsztyna.
Godz. 10.00 to czas startu miłośników rodzinnej jazdy na rowerze na krótkim dystansie (około 17 km), wiodącym szlakiem olsztyńskich mostów. Zbiórka uczestników przed ratuszem.
Także o godz. 10.00, ale nad Jeziorem Długim (pomost przy ul. Leśnej), zbiorą się na zajęciach praktycznych swojej szkółki entuzjaści kolarstwa górskiego. W programie ekspiacja Systemu Tras Rowerowych w olsztyńskim Lesie Miejskim i zakończenie jazdy w Parku im. Kusocińskiego.
Po parku będzie wiodła też trasa przeznaczonego dla najmłodszych rajdu z cyklu Zdobywamy Siedmiomilowe Buty. Start o godz. 13.00 sprzed wejścia do „Aquasfery”.
Szczegółowy program na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"