Idż do treści

Szymborska nie tylko w poezji

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza wszystkich miłośników sztuki oraz – przede wszystkim – twórczości Wisławy Szymborskiej na wystawę „Projekt Szymborska”. Wernisaż odbędzie się 8 maja 2014 r. o godz. 18.00 w Kamienicy Naujacka.

Ekspozycja jest dowodem na to, że twórczość słynnej polskiej noblistki wciąż stanowi inspirację dla młodych ludzi z różnych zakątków Europy. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace plastyczne przygotowane przez studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz ich kolegów z Chorwacji i Włoch. Celem projektu jest przypomnienie szerszej publiczności osoby i dokonań jednej z największych polskich poetek i eseistek oraz ukazanie wpływu jej dzieł na inne dziedziny sztuki. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie zachęcą do zapoznania się z wierszami artystki tych, którzy do tej pory nie mieli ku temu okazji.

Wstęp na wystawę, która potrwa do 25 maja br., jest wolny.

 

 

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"