Idż do treści

Majowy weekend pełen aktywnych atrakcji

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Im bliżej lata, tym więcej propozycji spędzania czasu w ruchu i plenerze oferuje akcja „Olsztyn. Aktywnie!”. W najbliższy weekend (23-25 maja 2014 r.) mieszkańcy miasta i turyści będą mogli skorzystać z ponad 20 różnorodnych form aktywności. Warto pamiętać, że na większość zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy.

W piątek w godz. 9.00-17.00 na porady w ramach cyklu „Odnowa Aktywnie!” zaprasza Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych. Od godz. 14.00 dla uczestników akcji otwiera swoje podwoje Park Rozrywki „Makumba” (park linowy i park tematyczny „Gigantyczne owady”). Natomiast o 17.00 rozpocznie się kolejny trening bokserski (sala LO III).
Również aktywna sobota wystartuje o godz. 9.00 poradami w ramach „Odnowa Aktywnie!”. O tej samej godzinie spotkają się uczestnicy wycieczki z cyklu „Przewodnik czeka” (parking przy ul. Nowowiejskiego). Autokarowa trasa pod hasłem „Mazury inspiracją dla wielu twórców” będzie wiodła przez Szczytno, Zgon, Krzyże, Pranie i Piersławek.
O godz. 9.30 rozpoczną się zajęcia w Parku Linowym „Hardcore” w Lesie Miejskim, o godz. 11.00 zabawa w Laser Tag (X Arena Game Club), a o godz. 11.30 osoby w wieku dojrzałym będą mogły wziąć udział w zajęciach z cyklu „Senior sport” (Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych „Strefa Rozwoju”).
Festyn Dni Rodziny „Rodzina źródłem radości” rozpocznie się o godz. 12.00 na boisku Gimnazjum nr 13. W programie zajęć ruchowych znalazły się: zumba (12.15-13.00), ćwiczenia na rowerze stacjonarnym oraz trening obwodowy (15.00-16.00). Na 12.30 organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia taneczne z cyklu „Halo! Tu taniec!” („Strefa Rozwoju”).
W niedzielny ranek o godz. 8.00 w Parku Jakubowo spotkają się zwolennicy Tai Chi (ćwiczenia wzmacniające oparte o system Hatha Yogi). O godz. 9.00 zbiorą się uczestnicy spływu kajakowego (parking przy ul. Nowowiejskiego), by popłynąć Pisą Warmińską z Barczewa do elektrowni „Wadąg” na rzece o tej samej nazwie (15 km). Pół godziny później rozpoczną się rodzinne marszobiegi (stadion w Kortowie), a o godz. 10.00 na trasę liczącą ok. 12 km ruszą sprzed kościoła w Gutkowie miłośnicy nordic walking.
Również o godz. 10.00 spod ratusza wystartuje rajd rowerowy pod hasłem „Z Kolbergiem na rowerze” (około 38 km), wiodący przez Ostrzeszewo, Klebark Mały, Kaplityny, Bogdany, Skajboty i Klebark Wielki.
Od godz. 11.00 chętni będą mogli poćwiczyć pilates (Park Jakubowo) albo przez godzinę pograć w kręgle (Family Bowling Center). Od godz. 12.00 do 13.00 potrwają zajęcia szkółki golfowej (Mazury Golf & Country Club w Naterkach), a o godz. 13.00 spotkają się miłośnicy jazdy konnej (stajnia Janusza Kojrysa w Redykajnach).
Szczegółowy program na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"