Idż do treści

Aktywne wakacje czas zacząć

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Podobnie jak kilka poprzednich, także pierwszy weekend wakacji mieszkańcy Olsztyna i turyści będą mogli spędzić w bardzo aktywny sposób. W ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” organizatorzy proponują im do wyboru kilkanaście różnorodnych zajęć, pośród których coś ciekawego dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i młodsi czy starsi dorośli.

W sobotę 5 lipca 2014 r. w godz. 9.00-17.00 zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad z cyklu „Odnowa Aktywnie!”, związanych z kondycją fizyczną i bezpiecznym trenowaniem (Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych). Od godz. 9.30 dla osób spragnionych dawki adrenaliny swoje podwoje otworzy Park Linowy „Hardcore” w Lesie Miejskim.

O tej samej godzinie zbiórkę wyznaczyli sobie miłośnicy długich rajdów rowerowych (przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale PTTK). Pod hasłem „Z Kolbergiem przez Warmię – Bałdy” wyruszą oni na trasę (ok. 80 km) wiodącą przez Linowo, Kaborno, Nową Wieś, Kopanki, Butryny i Starą Kaletkę. Pół godziny później (o godz. 10.00) zbiorą się pod ratuszem uczestnicy krótszego rajdu rowerowego, by dotrzeć do „Wrót Warmii” w Bałdach (52 km). Trasa powiedzie ich przez Jaroty, Zazdrość, Chaberkowo, Starą Kaletkę, Butryny, Bałdy, Nową Wieś, Burchwałd, Trękus, Linowo i Stary Olsztyn. Biorący udział w obu wycieczkach będą mogli skorzystać z atrakcji odbywającego się tego dnia w Bałdach Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu, Zabawy.

Również o godz. 10.00 odbędą się zajęcia strzelectwa sportowego (Strzelnica LOK-u), a o godz. 11.00 rozpocznie się trening biegowy (klub fitness „Sylwetka”), którego tematem będzie tym razem długie wybieganie.

W niedzielę 6 lipca 2014 r. jak zwykle jako pierwsi (o godz. 8.00) w plener wyruszą zwolennicy Tai Chi (Park Jakubowo, ćwiczenia Tai Ki Kung). O godz. 9.30 rozpocznie się spływ kajakowy Łyną (most przy ul. Kalinowskiego na Brzezinach). Licząca ok. 10 km trasa zakończy się przy elektrowni wodnej „Łyna” w Lesie Miejskim.

Miłośnicy nordic walking wystartują o godz. 10.00 na liczący 12 km spacer wokół Jeziora Kortowskiego (spod kościoła w Kortowie). A godzinę później osoby chcącego poćwiczyć jogę spotkają się w Parku Jakubowo. Cotygodniowe zajęcia szkółki golfowej odbędą się w godz. 12.00-13.00 (Mazury Golf & Country Club w Naterkach), a niedzielną porcję aktywności zakończy trening jazdy konnej, który rozpoczną się o godz. 13.00 (stajnia Janusza Kojrysa).

Na tych, którzy nadal nie będą mieli dosyć ruchu, w poniedziałek 7 lipca 2014 r. w godz. 14.00-20.00 czekają jeszcze zajęcia w Parku Linowym „Makumba”.

Warto pamiętać, że warunkiem uczestnictwa w większości form aktywności jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Szczegółowy program na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"