Idż do treści

Zagrzmią organy olsztyńskiej bazyliki

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Już po raz 36. latem w Olsztynie będą brzmiały dostojne dźwięki organów. Cykl koncertów w bazylice konkatedralnej św. Jakuba wystartuje 6 lipca 2014 r. i potrwa do końca sierpnia. W jego ramach odbędzie się w sumie 11 występów. Każdy rozpocznie się o godz. 20.00, a wstęp na niego będzie wolny.

W lipcu oprócz artystów krajowych wystąpią też goście z Włoch i Szwajcarii. Podczas inauguracji XXXVI Olsztyńskich Koncertów Organowych zagrają: Andrzej Bukowski (saksofon) i Jarosław Ciecierski (organy). W kolejną niedzielę, tj. 13 lipca, z recitalem organowym wystąpi solo Piotr Michna. Z kolei 20 lipca grającemu na dostojnym instrumencie Michele Croese towarzyszyć będzie na trąbce Isabela Croese. Tydzień później, w ostatnią niedzielę lipca, miłośników muzyki organowej znowu czeka występ solowy – tym razem w wykonaniu Alessandry Mazzanti, pochodzącej – podobnie jak wspomniana wyżej para muzyków – z Włoch.
Wyjątkowym wydarzeniem w ramach cyklu będzie zaplanowany na piątek 25 lipca Koncert Jakubowy. W jego trakcie wystąpią: Ewa Alchimowicz-Wójcik (sopran) oraz artyści ze Szwajcarii – Olivier Eisenmann (organy) i Verena Steffen (flet).

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"