Idż do treści

Kameralne występy Pro Musica Antiqua

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Okazuje się, że muzyka kameralna najlepiej brzmi w miejscach, w których historia jest wciąż żywa. Będzie można przekonać się o tym już 7 lipca 2014 r., kiedy to w zabytkowych wnętrzach zamku kapituły warmińskiej odbędzie się pierwszy w te wakacje koncert zespołu Pro Musica Antiqua, organizowany w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Grupa, która powstała w 1992 r., zaprezentuje się w składzie: Jerzy Szafrański (obój), Leszek Szarzyński (flet), Wojciech Orawiec (fagot), Lucyna Żołnierek-Frenszkowska (fortepian), Klaudyna Żołnierek (lutnia, gitara) oraz Agnieszka Dziewulska-Pawłowska (mezzosopran). Koncert poprowadzi Leszek Szarzyński, który jest założycielem grupy oraz jej menedżerem.

Występ odbędzie się o godz. 18.00 w zamkowych Salach Kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur, które dodatkowo wprowadzą w historyczny klimat wieczoru. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W tym miesiącu grupa zaprezentuje się w Olsztynie jeszcze dwukrotnie: 14 lipca 2014 r. o godz. 18.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 21 lipca 2014 r. o godz. 20.00 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"