Idż do treści

Pieszo, rowerem, kajakiem, pod wodą

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Uczestniczy zajęć organizowanych w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” mogą wszechstronnie korzystać z aktywności ruchowej, a przy okazji rozwijać inne zainteresowania. W weekend 18-20 lipca 2014 r. do wyboru mają m.in. wycieczkę turystyczną i spływ kajakowy.

W piątek 18 lipca 2014 r. przygrywką do innych zajęć będą bezpłatne porady z cyklu „Odnowa Aktywnie!”, związane z kondycją fizyczną i bezpiecznym trenowaniem (godz. 9.00-17.00, Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych).

W sobotę 19 lipca 2014 r. zainteresowani również będą mogli skorzystać z takich porad w tych samych godzinach. Z kolei o godz. 12.00 rozpocznie się wykład żywieniowy na temat zasad doboru posiłków przy aktywnym trybie życia (klub fitness „Sylwetka”).

Jako pierwsi tego dnia (o godz. 8.30) spotkają się jednak uczestnicy wycieczki pieszej z cyklu „Przewodnik czeka” (pętla autobusowa w Łupstychu). Jej temat mówi wszystko o planowanej trasie: „Szlakiem Św. Jakuba do Gietrzwałdu”. Powrót z sanktuarium komunikacją zbiorową na własny koszt.

O godz. 9.00 wyznaczyli sobie zbiórkę miłośnicy spacerów podwodnych (siedziba Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”), by zanurzyć się w wodach jednego z olsztyńskich jezior. Godzinę później zainteresowani mogą udać się do Lasu Miejskiego na zajęcia strzelectwa sportowego (Strzelnica LOK-u).

Jeśli komuś nie wystarczą propozycje „Olsztyn. Aktywnie!”, może wsiąść na rower i wyruszyć na trasę IV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Olsztyna (start przy myjni samochodowej przy ul. Płoskiego). O godz. 10.00 rywalizację rozpoczną amatorzy (22 i 44 km), a o godz. 13.00 – zawodowcy (130 km).

W niedzielę 20 lipca 2014 r. pierwsi (o godz. 8.00) ruszą w plener zwolennicy Tai Chi (Park Jakubowo, ćwiczenia Tai Chi Chuan z kijem). O godz. 9.00 spotkają się uczestnicy spływu kajakowego (parking dla autokarów przy ul. Nowowiejskiego). Jego trasa o długości 16,6 km będzie wiodła szlakiem przepięknej rzeki Krutyni (Sorkwity – Bieńki).

Od godz. 10.00 dawki spragnieni ekstremalnej przygody będą mogli skorzystać z oferty Parku Rozrywki Aktywnej „Bartbo” w Butrynach. O tej samej godzinie spotkają się adepci triathlonu (przy kładce na Jeziorze Długim) oraz miłośnicy nordic walking (na pętli autobusowej przy szpitalu pulmonologicznym). Trasa spaceru (12 km) tych ostatnich powiedzie ich nad jezioro Wadąg.

O godz. 11.00 rozpoczną się ćwiczenia jogi (Park Jakubowo), a niedzielną porcję aktywności zakończą odbywające się w godz. 12.00-13.00 cotygodniowe zajęcia szkółki golfowej (Mazury Golf & Country Club w Naterkach).

Warto pamiętać, że aby skorzystać z większości form aktywności, należy wcześniej zarezerwować sobie miejsce. Szczegółowy program na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"