Idż do treści

Smocze łodzie i nie tylko

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Na półmetku wakacji na mieszkańców miasta i turystów czeka kolejna porcja zajęć organizowanych w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. W weekend 26-27 lipca 2014 r. mogą oni wybierać spośród kilkunastu propozycji, wśród których znajdą m.in. wycieczkę pieszą, rowerową czy pływanie smoczymi łodziami.

Zanim weekend nadejdzie, już w środę 23 lipca 2014 r. starsi i młodsi mogą wziąć udział w zajęciach w Parku Linowym „Makumba” (w godz. 10.00-20.00).

W sobotę 26 lipca 2014 r. z samego rana – bo już o godz. 6.30 – spotkają się uczestnicy rodzinnego rajdu rowerowego odbywającego się pod hasłem „Echa I wojny światowej” (dworzec Olsztyn Główny). Po przejeździe do Nidzicy (na własny koszt – 45 zł) ruszą oni na trasę wiodącą przez Bartoszki, Napiwodę, Orłowo, Łynę, Rączki, Szkotowo i Szerokopaś (ok. 46 km).

Również na dworcu Olsztyn Główny, ale o godz. 9.30, umówili się chętni do udziału w kolejnej wycieczce pieszej z cyklu „Przewodnik czeka”. Nosi ona tytuł „Koleją poza Warmię i Mazury – wróćmy nad Jeziorak” i będzie wiodła przez Ząbrowo, Szymbark, Gardzień, wzdłuż jeziora Jeziorak, do Iławy (przejazdy koleją na własny koszt).

O godz. 9.30 dla wszystkich spragnionych dawki adrenaliny swoje podwoje otworzy Leśny Park Linowy w Lesie Miejskim. Od godz. 11.00 będzie można zagrać w Laser Tag (X Arena Game Club), a od 12.00 popływać smoczymi łodziami po jeziorze Ukiel (Harcerska Stanica Wodna „Bryza”).

W niedzielę 27 lipca 2014 r. tradycyjnie pierwsi (o godz. 8.00) swoje zajęcia rozpoczną zwolennicy Tai Chi (Park Jakubowo, ćwiczenia wzmacniające oparte o system Hatha Yogi). O godz. 9.30 spotkają się uczestnicy rodzinnych marszobiegów (stadion w Kortowie), o godz. 10.00 – panie biorące udział w ćwiczeniach z cyklu „Mama aktywnie!” (przy kładce na Jeziorze Długim), a o godz. 11.00 – osoby ćwiczące jogę (Stadion Leśny).

Również od godz. 11.00 będzie można pograć w kręgle (Family Bowling Center), w godz. 12.00-13.00 w golfa podczas kolejnych zajęć szkółki golfowej (Mazury Golf & Country Club w Naterkach), a w godz. 13.00-14.00 pojeździć konno (Stajnia Janusza Kojrysa). Niedzielną porcję aktywności zakończy wieczorny (o godz. 18.15) trening z cyklu „Buduj formę z Fitness Club Athletic”.

Każdy, kto chciałby skorzystać z zajęć w ramach „Olsztyn. Aktywnie!”, powinien pamiętać, że w większości przypadków konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Szczegółowy program w naszym kalendarzu i na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"