Idż do treści

Romska biesiada z Hitano i gośćmi

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

W Olsztynie kultura Romów jest znana i lubiana. Prawdziwe jej święto zaplanowano na 8 sierpnia 2014 r. Gypsy Carnaval, czyli Festiwal Muzyki i Tańca Romów, jak co roku przyciągnie nie tylko miłośników ognistych rytmów i barwnej choreografii z miasta i regionu, ale również licznych turystów.

Gospodarzem i gwiazdą wieczoru będzie olsztyński zespół Hitano, który tworzą zarówno romscy, jak i polscy artyści. Na scenie Amfiteatru im. Czesława Niemena towarzyszyć mu będą muzyczni przyjaciele: Ritmo Flamenco, Raqs Hayal, Vanessa i Sorba, a także wirtuoz skrzypiec Milkosz Deki Czureja.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a biesiada potrwa do późnych godzin nocnych. Dla Romów będzie to okazja do dobrej zabawy w gronie bliskich i znajomych, a wszyscy inni, poza doskonałą rozrywką, zyskają możliwość bliskiego poznania romskiego folkloru i kultury, której częścią jest bogata tradycja muzyczna oparta na dźwiękach skrzypiec. Energetyczne, żywe rytmy będą zaproszeniem do wspólnego tańca.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"