Idż do treści

Rycerze, mieszczanie i zabawy plebejskie

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Olsztyn jest założonym w średniowieczu miastem, w którym zachowało się wiele architektonicznych pamiątek z tego okresu. Życie dawnych mieszkańców grodu nad Łyną oraz innych stanów ówczesnego społeczeństwa przybliży Festiwal Średniowieczny Olsztyn – Miasto Rycerskie, odbywający się w dniach 22-24 sierpnia 2014 r.

Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 18.00 otwarciem turnieju rycerskiego i pierwszą częścią widowiska artystycznego opartego na muzyce dawnej „Trubadurzy versus Truwerzy”. Poszczególne punkty programu tego dnia i przez dwa kolejne (od godz. 10.00) realizowane będą na Rynku Starego Miasta i Scenie Staromiejskiej, a także w wiosce rzemieślników i obozie rycerskim, które staną w części Parku Podzamcze przy ul. Nowowiejskiego.
Wśród planowanych atrakcji znalazły się cieszące się popularnością wśród publiczności turnieje rycerskie z użyciem broni ostrej i broni ćwiczebnej Go-Now, turnieje szermierczy i łuczniczy, zabawy plebejskie dla wszystkich. Ukoronowaniem sobotniego wieczoru będzie inscenizacja oblężenia miasta.
Atrakcją dla małych i dużych stanie się także zwiedzanie obozu rycerskiego i wioski rzemieślników, w której rozłożą się różnorodne warsztaty i odbędą się pokazy garncarstwa, stolarki, odlewania biżuterii, pieczenia chleba, będzie też można tam przymierzać stroje z epoki.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"