Idż do treści

Aktywne lato w Olsztynie trwa nadal

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Choć wakacje dla większości młodych ludzi dobiegły końca, zarówno oni, jak i wszyscy inni nadal mogą korzystać z licznych zajęć ruchowych w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. W pierwszy weekend września (6-7 września 2014 r.) będą oni mogli uczestniczyć m.in. w spływie kajakowym i szaleństwach w parkach linowych.

W ramach przygrywki do weekendu już w czwartek 4 września 2014 r. o godz. 16.30 odbędzie się pierwszy po wakacyjnej przerwie trening boksu (sala Zespołu Szkół Budowlanych).

W sobotę 6 września 2014 r. jako pierwsi – o godz. 9.00 – stawią się na zajęciach miłośnicy windsurfingu (plaża przy Hotelu „Kur”). Pół godziny później spotkają się uczestnicy kolejnej wycieczki pieszej z cyklu „Przewodnik czeka” (dworzec PKP Olsztyn Główny), by ruszyć na trasę pn. „Koleją poza Warmię i Mazury – Emil von Behring”. Koszt przejazdu pociągiem (Olsztyn – Rudzienice Suskie, Iława – Olsztyn) pokrywają we własnym zakresie. Również o 9.30 przed osobami spragnionymi zastrzyku adrenaliny swoje podwoje otworzy Leśny Park Linowy w Lesie Miejskim. O godz. 10.00 rozpocznie się zaś trening żeglarstwa (Plaża Miejska nad jeziorem Ukiel).

W niedzielę 7 września 2014 r. blok różnorodnych aktywności zainicjują o godz. 9.30 uczestnicy rodzinnych marszobiegów (Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych). O tej samej godzinie spotkają się uczestnicy spływu kajakowego (Park Centralny, wejście od ul. Niepodległości). Popłyną oni Łyną przez starówkę i Las Miejski do elektrowni wodnej „Łyna”, a stamtąd pod prąd rzeką Wadąg do mostu koło Dywit (9 km). Zapisy na spływ rozpoczynają się 1 września.

O godz. 10.00 na kolejny spacer wyruszą miłośnicy nordic walking (przystanek autobusowy na Zielonej Górce). Licząca 10 km trasa powiedzie ich w okolice jeziora Track. O tej samej porze spotkają się panie biorące udział w zajęciach z cyklu „Mama aktywnie!” (przy kładce na Jeziorze Długim). Również o godz. 10.00 rozpocznie się blok atrakcji w Parku Rozrywki Aktywnej „Bartbo” w Butrynach.

Osoby chcące poćwiczyć pilates wyznaczyły sobie start na godz. 11.00 (Stadion Leśny), a uczestniczące w cotygodniowych zajęciach szkółki golfowej – jak zwykle na godz. 12.00 (Mazury Golf & Country Club w Naterkach).

Formy proponowane w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” w większości są bezpłatne i ogólnie dostępne. Najczęściej jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na zajęciach – w trybie ustalonym indywidualnie dla każdej dyscypliny. Szczegółowy program akcji dostępny jest w naszym kalendarzu i na www.aktywnie.olsztyn.eu.

Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"