Idż do treści

Czerwony Tulipan

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

статьи

Czerwony Tulipan to zespół cieszący się niesłabnącą popularnością. Choć oficjalnie istnieje już od 1985 r., a na scenie występuje jeszcze dłużej, jego przekaz jest wciąż aktualny i stale zjednuje mu nowych słuchaczy.


Szczere, poetyckie i ponadczasowe teksty oraz melancholijna, chwytająca za serce muzyka to znak rozpoznawczy Czerwonego Tulipana. W kręgu zainteresowań członków grupy najważniejsze jest słowo. To ono staje się podstawą do snucia lirycznych opowieści lub prezentacji prześmiewczych utworów kabaretowych. Dowodem na to, jak wiele artyści mają do zaoferowania, jest dwanaście płyt wydanych pomiędzy rokiem 1996 a 2011, a także liczne festiwalowe nagrody. Do kanonu piosenki poetyckiej weszły takie przeboje grupy, jak: „Jedyne, co mam”, „Wszystko czeka”, „A jednak po nas coś zostanie” czy „Song o ciszy”. Utwór „Olsztyn kocham” stał się swoistym hymnem miasta.


Od początku istnienia grupy niezmienny jest jej podstawowy skład: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka i Stefan Brzozowski. Sekcję instrumentalną tworzą obecnie Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski.

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"